• Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
     • Svetový deň vody

      „Vode bola daná čarovná moc byť miazgou života na Zemi“ Leonardo da Vinci

      Voda nás sprevádza počas celého života, hoci si to ani neuvedomujeme. Považujeme ju za samozrejmosť a spravidla jej nevenujeme veľkú pozornosť. Voda je najdôležitejšou zlúčeninou na zemskom povrchu. Pokrýva 70 % povrchu, dávajúc planéte nádhernú modrú farbu.

     • Exkurzia do Misijného múzea národov a kultúr

      Je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť...

      Týmto heslom sa riadia ľudia už dlhé roky. V jeho duchu sme sa rozhodli 15. marca 2023 doplniť si vedomosti o misiách a živote v misijných krajinách v Misijnom dome, kde sa múzeum nachádza. Exponáty, ktoré žiaci mohli vidieť, pochádzali z darov slovenských, českých, rakúskych, no predovšetkým nemeckých misionár Spoločnosti Božieho Slova a zozbierané boli na všetkých kontinentoch sveta. Takmer 250 kusov zvierat z rôznych kútov sveta, zbierka motýľov a chrobákov, sú veľkým lákadlom práve pre deti a mládež.

     • Športový deň

      V utorok 14.3. sme na našej škole strávili netradičné dopoludnie plné zábavy a športu. Na jednotlivých stanovištiach čakali súťažiacich zaujímavé aktivity a výzvy, ktoré každý úspešne zvládol. Športový deň sa niesol v znamení hesla „nesúťažíme, ale športujeme“ – pretože u nás vyhrávajú všetci, ktorí majú chuť sa hýbať. Celé dopoludnie sa nieslo v duchu dobrej nálady, príjemných rozhovorov a spoločných stretnutí. Zohratý pedagogický tím, ktorý zastrešoval jednotlivé disciplíny, bol predpokladom vydareného športového dňa.

     • OZNAM

      ​​​​​Vážení rodičia! Milí žiac​​​​​​​​​​​​​​i!

      Oznamujeme Vám, že

      od 20. februára 2023 do 24. februára 2023

      budú jarné prázdniny.

      Stretneme sa v pondelok 27.februára 2023.

     • Karneval 2023

      Fašiangové obdobie je spojené so zábavou a KARNEVALOM. Nebolo tomu inak ani u nás v škole. Práve posledný deň pred jarnými prázdninami sa mohli naši žiaci zabaviť v maskách, ukázať svoju kreativitu pri príprave masiek. Karneval nám otvoril pán riaditeľ RNDr. Rudolf Ronec, ktorý poprial deťom príjemnú zábavu. Bolo vidieť, že máme tvorivých žiakov, ako aj učiteľov. Súčasťou karnevalu boli aj súťaže o najkrajšie masky a dlho očakávaná tombola.

     • Sv. Valentín

      Sviatok sv. Valentína je sviatok, ktorý nemá u nás dlhú tradíciu. Ale napriek tomu patrí medzi mimoriadne obľúbené sviatky. Všetci si túžime vypočuť slová lásky z úst našich drahých. A z úst našich detí sa nám to počúva obzvlášť dobre. Naše deti vyrábali srdiečka, tí menej zruční zvolili omaľovanky alebo prianie. "Valentínky" si vymieňali prostredmíctvom "valentínskej pošty". Vyrábalo sa pre všetkých, ktorí pre nich veľa znamenajú. Takúto milú poštu dostali od svojich žiakov aj pani učiteľky, čo nesmierne zahreje pri srdiečku. Je krásne na chvíľu sa zastaviť a povedať blízkym, ako ich máme radi….V tomto duchu boli vyzdobené aj priestory chodieb.

     • OZNAM

      Vážení rodičia! Milí žiaci!

      Pokojné,láskou a porozumením naplnené

      VIANOČNÉ SVIATKY

      a v novom roku veľa zdravia, šťastia a úspechov praje:

      RNDr. Rudolf Ronec a

      kolektív zamestnancov Základnej školy Krčméryho 2

     • Vianočná besiedka

      Čas vianočný je vždy plný prekvapení, je chvíľou keď sa čas akoby na moment zastavil, je časom kedy viac myslíme na svojich najbližších, kedy ľudské srdcia zmäknú a je časom tajných túžob a želaní.

      Aj na našej škole už celý december bolo počuť z každej triedy tóny vianočných pesničiek, slová vianočných vinšov a básničiek. Celá škola voňala škoricou a vanilkou. Blížili sa Vianoce, každá trieda si pripravovala program na vianočnú besiedku, na ktorej nemohli chýbať ani vianočné sladkosti a medovníčky. O toto sa postarali pani učiteľky. Pri stromčeku každá trieda predviedla svoj pripravený program. Program bol veľmi pestrý, všetci žiaci sa veľmi snažili či už spievať, recitovať alebo tancovať. Za snahu počas celej prípravy programu a za vystúpenie bol každý žiak obdarovaný sladkosťou.

     • "NAJKRAJŠOU OZDOBOU JE DOBRO"

      Spolu so žiakmi 7. a 9. ročníka sme sa zapojili do regionálnej kampane "Najkrajšou ozdobou je dobro. "Cieľom tejto aktivity bolo podporiť prosociálne správanie žiakov a podporiť primárnu prevenciu násilia páchaného medzi deťmi cez vyzdvihnutie a posilnenie hodnoty dobra ako dôležitého základu pozitívneho správania.

     • MIK - MIK Mikuláš

      Tento rok zavítal Mikuláš s čertíkom a anjelíkom na našu školu. Mikuláš zavítal do každej triedy. Zarecitovali mu milé básničky a zaspievali pesničky. Po programe si prevzali zaslúženú odmenu. Už teraz sa naši žiaci tešia, kedy pride Mikuláš opäť.

     • Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok

      Vianoce sú čarovná chvíľa, kedy viac prejavujeme vďaku, city či lásku. Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Pre mnohých to môže byť jediný darček, ktorý tento rok dostanú. Samota, odlúčenie od rodín či stereotypné dni sú každodennou realitou seniorov v domovoch dôchodcov. Nie každý z nich má možnosť tráviť vianočné sviatky v kruhu tých najbližších. A práve „krabica od topánok“ naplnená maličkosťami im môže vyčariť úsmev na tvári a priniesť radosť do osamelých dní.

     • Deň zdravej výživy

      S jeseňou bieleho leta, pestrých farieb, vôní ovocia a zeleniny, sme si na našej škole pripomenuli ,,Svetový deň zdravej výživy". To, aby žiaci vedeli, čo je dobré a správne pre ich zdravý vývin, ako sa majú stravovať, čomu sa majú vyhýbať, ako zdravo žiť sa deti nenaučia z kníh ako poučky. Že všetko sa ľahšie učí, ak to môžu nielen počuť a prečítať ale aj vidieť a sami si to skúsiť. Deti musíme viesť k zdravému spôsobu života každý deň.

     • Šaráda

      Dňa 11.11. 2022 sa v CVČ Domino konala humorno- zábavná súťaž dvojíc žiakov ZŠ " Šaráda". Našu školu reprezentovali a štvrté miesto získali Adam Biháry a Mauricio Stojka. Blahoželáme

     • PREJAV SA POHYBOM

      Dňa 3.novembra 2022 zažili naši žiaci krásne dopoludnie s úžasným tanečníkom a človekom ako je Miroslav Bruise Žilka, ktorý k nám zavítal s programom „Prejav sa pohybom“. Svojim talentom a prejavom uchvátil všetkých, veľkých aj malých a určite inšpiroval naše tanečné talenty pokračovať v ich rozvoji. Ukázal nám neskutočné pohyby a prácu s telom, pri ktorej mnohí naši žiaci zatajovali až dych. Príjemnou formou nám priblížil „moon walk, slow-motion, robot“ i ďalšie tanečné techniky a zároveň si ich žiaci mohli aj vyskúšať. Perfektné bolo, že niektorí z našich žiakov boli zapojení do výuky tanca a takisto sa mohli prejaviť ako talenty v tanečnom súboji. Všetci odchádzali spokojní a šťastní…

  • Partneri

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
   • {#1508} 4
  • Prihlásenie

  • Zvonenia

   Pondelok 4. 12. 2023
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje